Nasza strona używa plików cookie.

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie na dysku użytkownika w zależności od konfiguracji przeglądarki.

zobacz więcej
close
Witamina K2 MonoFORTE MK-7 200 µg x 60 kapsułek Zobacz większe

Witamina K2 MonoFORTE MK-7 200 µg x 60 kapsułek

Aliness


W 100% naturalna witamina K2 MONO w postaci MK-7 w dawce FORTE 200µg z Natto


60 kapsułek

Suplement diety

Więcej szczegółów

53,69 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Aliness

100% Naturalna

Witamina K2 MonoFORTE MK-7 200 µg z Natto

60 kapsułek

Suplement diety

W 100% naturalna witamina K2 MONO w postaci MK-7 w dawce FORTE 200µg

Witamina K2 występuje w wysokim stężeniu w natto - tradycyjnej japońskiej potrawie i jest dużo lepiej wchłaniana przez organizm niż witamina K1. Finalnie witamina K2 nie ma żadnego związku z soją, gdyż w sposób laboratoryjny witamina K2 pozyskiwana jest przy udziale bakterii Bacillus subtilis natto , czyli tych właśnie bakterii znalezionych w potrawie o nazwie natto.
Na rynku można się spotkać z informacjami, że ktoś ma K2 z soi - jest to fałsz oraz brak wiedzy firm sprzedających, a często nawet produkujących witaminę K2.

Na rynku utarło się stwierdzenie, że jak ktoś sprzedaje witaminę K2 to jest ona z natto. Obalając ten mit informujemy, że na świecie jest 4 producentów naturalnej witaminy K2, a tylko dwóch ma ją z tzw "natto".

Witamina K2 jest początkowo transportowana do wątroby, a następnie do kości i ścian naczyń tętniczych, gdzie może gromadzić się ze względu na jej lepszą biodostępność i dłuższy okres półtrwania, dzięki czemu odgrywa ważną rolę w budowaniu i utrzymaniu mocnych kości, a także hamowaniu złogów wapnia w tętnicach.

Najnowsze badania dowodzą, że wapń (zarówno z suplementów diety jak i żywności) bez obecności witaminy K2 nie jest transportowany do kości. Należy pamiętać, iż nadmiar wapnia powoduje miażdżycę w organizmie. Ta zaś prowadzi do nadciśnienia.

Witamina K2 w opatentowanej postaci VitaMK7® to jedno z nielicznych źródeł w 100% naturalnej witaminy K2, bardzo dobrze przyswajalnej, przebadanej oraz o udokumentowanym działaniu zaopiniowanym przez EFSA (Europejska Agencja d.s. żywności).


Składniki: celuloza mikrokrystaliczna jako substancja wypełniająca, naturalna witamina K2 w postaci opatentowanej formie VitaMk7®.
Składniki otoczki: żelatyna, glicerol, woda.

Dawkowanie: 1 kapsułka jeden raz dziennie w trakcie posiłku. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Zaleca się stosowanie zróżnicowanej i zrównoważonej diety i zdrowego trybu życia.

Przechowywanie: Przechowywać w temperaturze pokojowej. Chronić przed wilgocią. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.

Opakowanie: 60 kapsułek.
Jedno opakowanie wystarcza na 2 miesiące stosowania.Opinie

Napisz opinię

Witamina K2 MonoFORTE MK-7 200 µg x 60 kapsułek

Witamina K2 MonoFORTE MK-7 200 µg x 60 kapsułek


W 100% naturalna witamina K2 MONO w postaci MK-7 w dawce FORTE 200µg z Natto


60 kapsułek

Suplement diety

9 innych produktów w tej samej kategorii: